Zwycięstwo w konkursie "Pierwszy Biznes z ARESEM"

Agencja Rozwoju Regionalnego Ares i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przygotowali konkurs dla młodzieży, mający na celu rozwój wiedzy ekonomicznej i zachęcenie do aktywności gospodarczej.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie własnego pomysłu na biznes. Istotnym była oryginalność pomysłu, ale również jego realność. Oczekiwało się także umiejętnego wkomponowania proponowanego biznesu w rynek lokalny.

Zadaniem uczestników było stworzenie realnego biznesplanu; pokazanie, na czym biznes ma zarabiać, dostosowanie go do potrzeb rynku, wyliczenie kosztów przychodu, dochodu, wydatków oraz uargumentowanie, dlaczego akurat taki pomysł i obronienie swojego pomysłu przed komisją – zadania wpisujące się w treści edukacyjne przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, który młodzież licealna realizuje w klasie drugiej i trzeciej. Lekcje podstaw przedsiębiorczości wspierają uczniów w samorozwoju oraz chęci inwestowania w siebie i uczenia się przez całe życie, w sytuacji dynamicznie zmieniających się warunków otoczenia i rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.

Konkurs przewidywał cenne nagrody – 1000 zł dla laureata najlepszej pracy.

Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 3 uczniów. Za najlepszy komisja konkursowa uznała  pomysł na biznes Agnieszki Daniłowicz, uczennicy klasy IIbG.

Laureatce gratulujemy niezwykle serdecznie.

Agnieszka zdjęcie