Aktualności

Aktualności (60)

24 października 2019 roku w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie odbył się powiatowy etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. W zmaganiach brali udział uczniowie trzech augustowskich szkół średnich (ACE, II LO, I LO). Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły - Julia Marinicz z klasy I AP! Opiekunem Julii jest pani Elżbieta Sturgulewska. Zdjęcia dzięki uprzejmości pani Klaudii Kwiecień.

DWIE FINALISTKI Z II LO

Przepełnieni radością informujemy, że Karolina Kuryło i Gabriela M. Kleczkowska (uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie z klas IIIc oraz IIIa) uzyskały tytuły finalistek L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dziewczyny w marcu udanie reprezentowały Augustów w etapie okręgowym OLiJP, który zorganizowano na Uniwersytecie w Białymstoku, decyzją Komitetu Głównego zostały zakwalifikowane do finału L OLiJP. Z powodu epidemii zawody centralne odwołano, wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom do zawodów centralnych przyznano tytuły finalistów, nasze dwie uczennice znalazły się w tym elitarnym gronie.

Karolina i Gabriela dzięki uzyskanym tytułom zostały zwolnione z egzaminu maturalnego z języka polskiego (uczennice uzyskały tym samym 100% punktów ze wszystkich poziomów tego egzaminu). Ponadto uczennice w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia wyższe będą traktowane w szczególny sposób, to znaczy otrzymają dodatkowe punkty, które dadzą pewność, że dostaną się na wymarzone kierunki prestiżowych uczelni. Naszym Dziewczynom serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy, że reprezentowały II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie! Życzymy Wam, Karolino i Gabrysiu, dalszych naukowych sukcesów! Będziemy za Wami tęsknić!

Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

Gabrysia Karolina

II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie serdecznie dziękuje dyrektorowi Augustowskiego Centrum Edukacyjnego za nominację!
Meldujemy, że w piątek 26 czerwca zadanie zostało wykonane!

Jest nam niezmiernie miło, że naszym wspólnym działaniem możemy wesprzeć szczytny cel!

Pieniądze zebrane podczas naszej akcji pragniemy przekazać Hani Poczobut z Ełku!

Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i siły w tej nierównej walce z okrutną chorobą!
Licytacje dla Hani Poczobut #teamhani

Zachęcamy wszystkich do dokonania wpłaty na leczenie Hani pod linkiem:
https://www.siepomaga.pl/hania…

Każdy grosz jest na wagę złota!

Do akcji nominujemy:
1. III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży
2. XI Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku
3. Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku

Powodzenia! ;)

Film został zrealizowany przez: Foto-Bajka.pl USŁUGI FOTOGRAFII PROFESJONALNEJ Michał Żabiliński oraz Sebastian Czajkowski MOVIE Studio .
Dziękujemy!!

Zapraszamy do obejrzenia listy przebojów II LO, którą zaprezentowali Uczniowie naszej szkoły! Dołącz do nas!

Za poświęcony czas i pracę z całego serca dziękujemy Julii i i Maćkowi Godlewskim, grupie teatralno-kabaretowej Antrakt oraz klasie 1bP.

*W teledysku zacytowano następujące utwory:
1. Filip Lato & Sound'n'Grace – "100"
2. Viki Gabor, Kayah - "Ramię w ramię"
3. GOLEC uORKIESTRA & GROMEE feat. BEDOES - "Górą ty"
4. Roksana Węgiel – "Żyj"
5. Sanah - "Szampan"
6. Akcent - "Mercedesy wiozą nas"
7. Sanah - Królowa dram
8. Ania Dabrowska - "Z tobą nie umiem wygrać"
9. Lady Pank- "Mniej niż zero"
10. Ania Dabrowska - "Porady na zdrady"
11. Natalia Nykiel – Kokosanki
12. Sarsa - "Zakryj"
13. AniKa Dąbrowska - "Małe skrzydła"
14. Taylor Swift - "Shake It off"
15. Męskie Granie Orkiestra 2019 (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski) - "Sobie i wam"

Wraz z uruchamianiem od 18 maja placówek oświatowych Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem – dyrektorzy szkół mieli możliwość złożenia wniosku o dyspensery i płyn do dezynfekcji.

23 czerwca automatyczna stacja dezynfekująca wraz ze środkiem do dezynfekcji została dostarczona i zamontowana w II Licem Ogólnokształcącym w Augustowie.

Automatyczne dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objęte są gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.

By uzyskać stację dezynfekującą, dyrektor szkoły wypełniał prosty wniosek.

Stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji są dostarczane do szkół i montowane w nich bezpłatnie.

II Liceum Ogólnokształcące jest dobrze wyposażone w środki i urządzenia do dezynfekcji (przy głównych wejściach do szkoły są umieszczone dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk), a automatyczna stacja do dezynfekcji zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa użytkowników placówki.

dezynfekcja 2

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w II LO odbędzie się 26 czerwca (piątek) z podziałem na tury:

IabcP – godz. 9.30;

IabcG – godz. 10.30;

IIabc – godz. 11.30.

Miejsce – stadion szkolny.

Drodzy Uczniowie, zapraszam serdecznie.

(Przypominam o przestrzeganiu obowiązujących zasad bezpieczeństwa: maski i dystans społeczny).

Do zobaczenia, Barbara Koronkiewicz

Dni z II LO - zaproszenie

Zapraszamy serdecznie ÓSMOKLASISTÓW i ich bliskich do udziału w Dniach z II LO: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek (22.06. – 25.06.) w godz. 12.00 – 14.00.

To doskonała okazja, by zobaczyć przestrzeń szkoły, porozmawiać z uczniami (i nauczycielami) oraz posłuchać o tym, co ciekawego dzieje się w roku szkolnym w II LO.

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie

Inną formą pozyskania informacji o II LO jest live czat na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy

Drodzy Uczniowie,

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem konsultacji, który dostępny jest w załączniku poniżej.

Dyrektor II LO w Augustowie

Harmonogram konsultacji

DOSTĘP DO PONAD TRZECH MILIONÓW KSIĄŻEK I CZASOPISM W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W AUGUSTOWIE!

Choć biblioteka w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie nie zajmuje wielkiej powierzchni, to jej czytelnicy mają dostęp do największej liczby książek, czasopism i opracowań naukowych w mieście oraz całym powiecie.

Wszystko dzięki portalowi Academica, z którym nasza Szkoła nawiązała współpracę. Academica jest to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, umożliwiająca korzystanie ze zdygitalizowanych zasobów (ponad 3 milionów dokumentów!) Biblioteki Narodowej z komputera bibliotecznego – taka możliwość właśnie zaistniała w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

W praktyce oznacza to możliwość korzystania z cyfrowych nieprzebranych zasobów Biblioteki Narodowej w Warszawie (utworów literackich - także w wydaniach najnowszych - opracowań naukowych, podręczników itp.). Publikacje te dostępne są nieodpłatnie w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy Uczniów II LO oraz wszystkich mieszkańców miasta i powiatu do korzystania z nowych zasobów naszej biblioteki.

Strona 1 z 5