Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Augustowskiego z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Nasi piłkarze ponownie najlepsi!

3 maja 2019 roku na Orliku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie już po raz dziewiąty został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Augustowskiego z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Nie mogło na nim zabraknąć reprezentacji naszej szkoły, która broniła tego trofeum zdobytego przed rokiem. Tym razem nasz zespół reprezentowali: Marcin Baranowski (II a), Daniel Mulewski (tegoroczny absolwent), Przemysław Dobrydnio (tegoroczny absolwent) oraz przyjaciele: Damian Skalski, Maciej Wielgat, Robert Woroniecki oraz Patryk Pomichter. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny, poza reprezentacją II LO były to: FC BORO, Nowinka oraz Sztabin. Grano systemem każdy z każdym.

W meczu rozpoczynającym turniej los postawił nam na drodze doskonale znany ze zmagań halowych zespół Nowinki, który wydawał się być faworytem zawodów. Tym razem jednak to naszym zawodnikom udało się zaskoczyć doświadczonego rywala. Do siatki rywali trafiali Maciej Wielgat oraz Patryk Pomichter, przeciwników stać było jedynie na gola kontaktowego. Trzeba jednak dodać, iż znakomicie w naszej bramce spisywał się Marcin Baranowski, który skutecznie studził ofensywne zapędy gości z Nowinki. W ten oto sposób mała niespodzianka stała się faktem.

Po znakomitej inauguracji wydawało się, że triumf w kolejnym spotkaniu będzie formalnością, zwłaszcza że mierzyliśmy się z teoretycznie najsłabszym teamem FC BORO. Przyszło nam jednak przełknąć gorzką pigułkę, a jednocześnie zaliczyć zimny prysznic, nie tylko z powodu siąpiącego deszczu. Cóż z tego, że prowadziliśmy grę, mając momentami ogromną przewagę, skoro gole strzelali rywale. Skończyło się na wyniku 0:2 i dużym niedosycie.

Rozgrywki turniejowe mają jednak to do siebie, że czasami wyniki meczów układają się dość przewrotnie. Tak było i tym razem. Okazało się bowiem, że zwycięstwo, choćby jedną bramką, w ostatnim meczu z reprezentacją Sztabina da nam triumf w całych zawodach. Mając to na uwadze, nasi gracze dość szybko postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, a w zasadzie nogi. Już w pierwszej akcji meczu rywali „napoczął” Patryk Pomichter, efektownie kończąc indywidualną akcję. Chwilę później prowadzenie podwyższył Daniel Mulewski. Rywale wprawdzie strzelili gola kontaktowego, ale to tylko rozsierdziło naszych zawodników, którzy zaaplikowali im kolejne trzy trafienia. Klasą samą dla siebie był Patryk Pomichter, który skompletował hattricka. Szczególnie efektownie wyglądały jego centrostrzały z rzutów rożnych – po jednym z ich piłka, przy pomocy obrońcy przeciwników, trafiła do siatki, przy innym odbiła się od słupka. Dzieła zniszczenia dokończył Maciej Wielgat, golem pieczętując swoją znakomita grę w całych zawodach. Na tym jednak emocje się nie zakończyły, gdyż dość niespodziewanie rywale strzelili dwa gole i na tablicy wyników było zaledwie 5:3 dla II LO. Na więcej jednak gości ze Sztabina nie było stać i obrona przez nasz zespół trofeum zdobytego rok wcześniej stała się faktem! O końcowym sukcesie zadecydował przede wszystkim zbilansowany, choć dość wąski, bo zaledwie siedmioosobowy, skład zespołu (w pierwszym meczu pomógł nam jeszcze absolwent naszej szkoły – Michał Dobrydnio). Zachowany w nim był idealny balans pomiędzy obroną a atakiem. Bramki strzegł jak lew Marcin Baranowski, obronę trzymali w ryzach Damian Skalski oraz Przemysław Dobrydnio, którzy potrafili jednak wesprzeć kolegów w ataku. W pomocy dzielnie walczyli Daniel Mulewski, Patryk Pomichter i Robert Woroniecki, zaś wolnym elektronem był Maciek Wielgat, którego dzięki temu wszędzie było pełno i który raz za razem stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. Co ważne – panowała ogromna wymienność pozycji, zawodnicy uzupełniali się nawzajem, współpracowali, co przełożyło się na końcowy sukces. Świetne zawody rozegrał Patryk Pomichter, który z pięcioma golami został królem strzelców turnieju! Dumy ze swoich podopiecznych nie krył opiekun – wicedyrektor szkoły, pan Tomasz Choroszewski. Mogli oni liczyć także na wsparcie pierwszej kibicki naszego zespołu – Julii Kopiczko, która w nagrodę także otrzymała pamiątkowy medal.

Podsumowania turnieju, wręczenia pucharu i nagród dokonali: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski oraz Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski.

Gratulujemy serdecznie i do zobaczenia za rok!