Niezwykły gość Klubu Historycznego

Niezwykły gość Klubu Historycznego

9 maja 2019 roku społeczność naszej szkoły miała okazję spotkać się z panią Julią Mark – reżyserką teatralną, absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie. Wizyta była możliwa dzięki inicjatywie pani Danuty Kaszlej, która – w ramach spotkań z gośćmi Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie – planuje zapraszać niezwykłych absolwentów naszej Szkoły, którzy odnieśli w życiu sukces, realizują swoją pasję lub są autorytetami w określonej dziedzinie.

Pani Julia Mark okazała się osobą niezwykle charyzmatyczną, zdecydowaną, w której wypowiedziach dało się łatwo zauważyć pasję do teatru. W niezwykle frapujący sposób potrafiła przedstawić kulisy zawodu reżyserki teatralnej, swoje zmagania z mężczyznami w drodze do upragnionego celu, doświadczenie prowincji i sposób radzenia sobie z nim, jak również życie współczesnej bohemy. Przybliżyła zebranym proces powstawania spektaklu teatralnego, jak również słuchowiska radiowego. Podczas spotkania musiała zmierzyć się z szeregiem, często niewygodnych, pytań, które padały z ust brawurowo i niezwykle profesjonalnie prowadzącej spotkanie Karoliny Kuryło z klasy II c, uczennicy, która także ma w swoim dorobku pewne doświadczenia sceniczne.

Pani Julia Mark nie zapomniała także odnieść się do czasów nauki w naszym Liceum. I choć sama przyznała, że nie była zbyt pilną uczennicą, to jednak dodała, że edukacja w naszej Szkole w dużej mierze ją ukształtowała. Oto dowód:

 https://1drv.ms/v/s!AvBOZKoUPlWbi18pq88jz_iiPua-

Film powstał dzięki zaangażowaniu naszych wspaniałych operatorów: Szymona Ewki, Michała Wasilewskiego oraz Macieja Godlewskiego. Dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania!