Sukcesy naszych literatów!

W niedzielę (10.03.2019 r.) w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXXIII edycję Augustowskiego Konkursu Literackiego „O liść dębu”. Miło jest nam poinformować, iż w kategorii szkół średnich czołowe miejsca zajęli uczniowie naszego Liceum.

I tak w kategorii poezji I nagrodę zdobyła Anna Gorajewska z klasy I a (opiekunka artystyczna: pani Dorota Prokop) za utwór „Fatum pisarza”. Tuż za nią uplasował się Dawid Sujata z klasy III b (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za wiersz „Łza”. III nagroda przypadła w udziale Karolinie Kuryło z klasy II c (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za utwór „Niedzisiejsi”. Wyróżnienia zdobyły także uczennice naszej szkoły: Justyna Wasilewska z klasy III b (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za wiersz „Kolejka”, Justyna Krotoszyńska z klasy III b (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za utwór „Bezsilność”, Milena Kondracka z klasy II c (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za wiersz bez tytułu i Patrycja Hejdeman z klasy II c (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za utwór „Quo vadis, III tysiąclecie?”.

W kategorii prozy I nagrodę zdobyła Angelika Pomichter z klasy II c (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za utwór „Mentalność liścia”.
II nagroda trafiła do Ewy Chomiczewskiej z klasy I a (opiekunka artystyczna: pani Dorota Prokop) za tekst „Ogień krzepnie”. Wyróżnienia trafiły zaś do rąk: Michała Szczesnego z klasy III b (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za utwór „Nowy świat” oraz Grzegorza Denerta z klasy III b (opiekun artystyczny: pan Tomasz Choroszewski) za tekst „Matura”.

Wszystkim twórcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej w tej kategorii: Sukces naszej recytatorki! »