Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym rozpoczęte!

We wtorek (20.11.2018 r.) rozpoczęły się Mistrzostwa II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie w tenisie stołowym. Idea zorganizowania zawodów wyszła od środowiska uczniowskiego. Pomysłodawcami byli: Miłosz Romanowski (II a), Marcin Baranowski (II a), czyli przedstawiciele Super Partii, oraz ich „grupa wsparcia”, czyli Miłosz Alejster (II b), Michał Ryniewicz (II b) oraz Maciej Godlewski (II b), którzy przedłożyli swój pomysł wicedyrektorowi szkoły, Panu Tomaszowi Choroszewskiemu. Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem. Swoją akceptację wyraziła również Pani Dyrektor Barbara Koronkiewicz. To kolejny przykład (po pomyśle zorganizowania „Nocy z II LO”, którego inicjatorami byli: Szymon Ewko, Michał Wasilewski i Sebastian Szyperek z klasy II b) inicjatywy uczniowskiej, który pokazuje, że młodzieży zależy na tym, by nasza szkoła była miejscem atrakcyjnym dla ucznia, w którym dużo się dzieje i każdy znajdzie coś dla siebie. Podkreślił to, wyrażając swoje uznanie, Pan Tomasz Choroszewski, który oficjalnie rozpoczął Mistrzostwa.

Dlatego już od wtorku na każdej długiej przerwie w auli szkoły można usłyszeć dźwięki odbijanej piłeczki celuloidowej. Codziennie rozgrywane są jedno lub dwa spotkania, zarówno w turnieju chłopców, jak i dziewcząt (obowiązuje zasada: przegrywający odpada). Raz w tygodniu odbywać się będą także mecze specjalne, z udziałem przedstawicieli rady pedagogicznej. Już w najbliższy piątek starcie polonistów – wicedyrektor szkoły, Pan Tomasz Choroszewski, zmierzy się z Panem Grzegorzem Gołaszewskim. Za tydzień z kolei Pan Zbigniew Citko zagra z Panem Radosławem Lotkowskim. Serdecznie zapraszamy całą społeczność II LO do kibicowania i wspierania swoich zawodników. Niech wygra najlepszy!