Jak nie czytam jak czytam

W piątek (8.06.2018 r.) uczniowie naszej szkoły włączyli się w kolejną, trzecią już, edycję ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”, której pomysłodawcą jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Augustowskie Placówki Kultury oraz Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie przygotowały piknik czytelniczy, w którym naszą szkołę reprezentowały klasy I b i I c, pod opieką pani Bożeny Daniluk oraz pana Tomasza Choroszewskiego. Na skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną w Augustowie uczniowie zamanifestowali miłość do książek oraz podzielili się swoimi wyborami czytelniczymi.

Kilka minut po godzinie 10.00 w budynku biblioteki, na schodach, ławkach, chodnikach i trawnikach czytali przez kwadrans wszyscy: duzi, mali, uczniowie i nauczyciele. Po to, by pobić rekord czytania w jednym momencie, a przede wszystkim pokazać, że czytanie może być fantastyczną, wciągającą przygodą!

Piątkowa akcja wpisała się również w obchody Roku Zbigniewa Herberta. Młodzież oddała hołd wybitnemu twórcy, tworząc ściankę z najsłynniejszych myśli i sentencji poety. Ponadto uczniowie zaprezentowali wszystkim zebranym fragmenty najbardziej znanych esejów oraz wierszy artysty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I c:  Beata Miklaszewicz („U wrót doliny”), Angelika Pomichter (fragment „Delty”), Magda Pachucka (fragment „Duszyczki”), Anna Łaniewska (fragment „Wspomnień z Valois”), Joanna Żukowska („Historia Minotaura”) oraz Julia Kopiczko („Przesłanie Pana Cogito”).

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w akcji.

 smartslider3[46]