Dni Otwarte w kolorze ultramaryny

Muzyka tworzona na żywo zamiast tradycyjnych słów powitania, jak również urocza etiuda tańca nowoczesnego wprowadzała wszystkich gimnazjalistów w porywającą atmosferę Dni Otwartych w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie. 23 oraz 24 kwietnia 2018 roku naszymi wyjątkowymi gośćmi stali się uczniowie szkół gimnazjalnych. Poniedziałkowy Dzień Otwarty był zarezerwowany dla uczniów z gimnazjów położonych najbliżej nas. We wtorek odwiedziła nas młodzież z gimnazjów oddalonych od centrum miasta, a należą do nich: Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym, Białobrzegach, Gibach, Janówce, Kalinowie, Krasnymborze, Lipsku, Nowince, Płaskiej oraz Sztabinie. Łącznie zajrzało do nas ponad 500 młodych ludzi, którzy spędzili trochę czasu w murach naszego Liceum, które być może stanie się w niedalekiej przyszłości także ich szkołą, już nie tylko marzeń!

Hasłami promującymi tegoroczne Dni Otwarte były te cechy charakteru, które są niezbędne do osiągnięcia SUKCESU w życiu – charyzma, wyobraźnia, umiejętności, pomysłowość, szlachetność. Te właśnie charakteryzujące grono naszych absolwentów cechy osobowości, miały zachęcić młodych gimnazjalistów do spojrzenia na nasze Liceum pod kątem kształcenia nie tylko z perspektywy wiedzy, ale także kształtowania charakteru, który jest niezbędny do osiągnięcia w życiu mistrzostwa i szczęścia. Gimnazjaliści otrzymali od nas elegancką teczkę w kolorach reklamowych naszego Liceum – bieli i ultramarynie, w której znalazł się klarowny przewodnik w formie biuletynu informacyjnego pod tytułem ,,Jak zostać uczniem II LO? Najczęściej zadawane pytania”. Każdy z naszych gości skosztował upieczonych przez naszych uczniów z sercem ciasteczek z napisem ,,II LO”. 

W ciągu dwóch dni odbyło się 10 tur programu, który przygotowaliśmy dla gimnazjalistów. Całość eventu, otwierały autorskie elektroniczne remixy Justyny Kuryło, uczennicy klasy IIA. Swoim występem zapadającym w serce i duszę  ociepliła jeszcze i tak gorącą atmosferę Julia Kaciniel z klasy IIC. Pełnym talentu, zwiewności wrażliwości tańcem, oczarowała ona przybyłą do nas młodzież. Przez cały czas trwania programu, było równie ciekawie i klimatycznie, również dzięki utalentowanej parze prowadzących całość imprezy – Weronice Piekarskiej z klasy IA oraz Jakubowi Narbutowi z klasy IIA. Pani Dyrektor, Barbara Koronkiewicz, prezentowała walory naszego Liceum z dużą dawką humoru wzbogacone dwiema profesjonalnymi prezentacjami. Finalną, nie mniej dynamiczną, częścią wizyty uczniów szkół gimnazjalnych stał się maraton twórczych, angażujących, pełnych energii 10-minutowych lekcji przygotowanych zespołowo przez uczniów i nauczycieli oraz spacer po szkole z przewodnikami kończący się pod Dębem Niepodległości. Lekcje były bardzo różnorodne, od przedmiotów ścisłych, przez humanistyczne oraz zajęcia teatralne. Gimnazjaliści brali w nich aktywny udział i mieli szanse zdobyć też nagrody. Lekcje języka angielskiego poprowadziła Pani Marta Jackiewicz oraz Pani Karolina Kozłowska; interaktywne i interdyscyplinarne targi z chemii przygotowała Pani Agnieszka Gromkowska; emocjonujące zawody sportowe przygotowali zespołowo - Pani Agnieszka Kuźma i Pan Zbigniew Ryniewicz; laboratorium biologiczne było częścią lekcji autorstwa Pani Elżbiety Sturgulewskiej; Pani Hanna Suszyńska zaproponowała matematyczne spojrzenie na świat; Pani Danuta Kaszlej promowała prezentację poświęconą Klubowi Historycznemu im. Armii Krajowej; Pan Tomasz Choroszewski opiekował się zajęciami grupy teatralnej ANTRAKT; Pani Dorota Prokop oraz Pan Grzegorz Gołaszewski przeprowadzili lekcje języka polskiego; Pani Jolanta Kołakowska zaproponowała geografioły – łamigłówki geograficzne; Pan Cezary Michałowski skupił się na algorytmach w programowaniu. Gimnazjaliści mieli również okazję wziąć udział w quizie stworzonym na bazie internetowej aplikacji do tworzenia prezentacji w czasie rzeczywistym, przygotowanej przez dwóch uczniów klasy IB – Szymona Ewko oraz Michała Wasilewskiego.  

Ten niezwykle wymagający logistycznie event został przygotowany przez całą naszą społeczność szkolną. Nasza siła i sukces tkwią w tym, że pracujemy zespołowo! Wszyscy uczniowie naszego Liceum biorący udział w Dniach Otwartych jako przewodnicy, dekoratorzy, przygotowujący i prowadzący lekcje dla gimnazjalistów,  dźwiękowcy i wielu innych, poświęcili swój czas, talent i co najważniejsze uśmiech, by tym wyrazić swój szacunek i zaufanie dla szkoły, którą wybrali!

 smartslider3[41]

Fotografie autorstwa: Eweliny Dadury, Kingi Woźnickiej oraz Macieja Godlewskiego.

Zespół ds. Promocji Szkoły